Пошта психолога
Доброго дня!
В мене не виходить налагодити відносини з батьками, мене ніхто не підтримує. Батьки весь час турбуються тільки про мою сестру, що робити?
Привіт!
Вибач за пізну відповідь, були проблеми з сайтом.
На жаль, в запитанні не вказано віку, тому не знаю, як до тебе звернутися. Дуже шкода, що ти не відчуваєш підтримки своїх близьких. Кожній людині необхідно, щоб її любили, підтримували та цінили. Зараз в тебе трішки складний вік – ти ще не достатньо доросла, але вже і не дитина. В підлітковому і ранньому юнацькому віці буває складно знаходити спільну мову з близькими, тому твої нарікання далеко не поодинокі. Якщо нічого в твоїй ситуації не робити, то прірва між тобою та батьками тільки збільшуватиметься.
Оскільки до мене звертаєшся ти, то перший крок доведеться зробити тобі. Для початку подумай, може щось треба змінити в собі? Пам'ятай, зміниться щось в тобі – зміниться ситуація навколо. Але, в будь – якому разі, вихід в тебе один - це говорити з батьками. Якщо ти будеш мовчки ображатися – образи будуть тільки накопичуватися. Кричати і звинувачувати батьків теж не потрібно, це неефективна тактика. Коли ти і твої батьки (або хтось один – тато чи мама) будете в гарному настрої, спробуй сказати про те, що ти відчуваєш, що тобі не вистачає їхньої підтримки і розуміння. Скажи їм, що ти їх любиш. Спробуй поговорити без криків, образ і сліз. Батьки в тебе одні на все життя, інших не буде, тому намагайся «достукатися» до них. Починати треба не зі слів ти чи ви , а зі слів я, мені. Мені сумно і образливо, коли…. Мені не вистачає від вас…. Я хочу….
Не знаючи ситуації, складно дати тобі якісь конкретніші поради, тому, якщо захочеш, приходь до мене на індивідуальну консультацію- ми спробуємо разом розібратися в твоїй ситуації. Один із найголовніших принципів моєї роботи – конфіденційність (збереження таємниці), тому все, про що ми говоритимемо –залишиться між нами. Удачі тобі!
Дні прийому вт –пт з 15.00 до 18.00 Мій тел. 093 092 8742
Як здолати хвилювання перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією?
Сергій.
Привіт, Сергію. Я думаю, така проблема не тільки в тебе. Ось декілька простих порад.
Перед початком уроку:
- Готуйтеся!
- Ретельно вивчайте матеріал.
- Не бійтеся наближення тестування, контрольної роботи, підсумкової атестації.
- Сприймайте це як можливість показати обширність своїх знань і отримати винагороду за виконану вами роботу.
- Потрібно добре виспатися.
- Відведіть собі час із запасом, особливо для справ, які треба виконати перед тестуванням і приходьте на урок незадовго до початку.
- Розслабтеся перед тестом, контрольною роботою, підсумковою атестацією.
- Не прагніть повторити весь матеріал в останню хвилину.
- Не приходьте на урок з порожнім шлунком.
- Візьміть цукерку або що-небудь інше, щоб не думати про тест, не хвилюйтеся.
Під час уроку:
- Уважно прочитайте завдання.
- Розподіліть час на виконання завдання.
- Сядьте зручно.
- Якщо ви не знаєте відповіді, пропустіть це питання і приступайте до наступного.
- Не панікуйте, коли всі починають здавати свої роботи. Ті, хто першим виконав завдання, не отримають за це додаткових балів.
Умій володіти собою
- Пам'ятайте: найкращий спосіб боротьби з душевним неспокоєм - постійна зайнятість.
- Щоб забути свої напасті, намагайся зробити приємне іншим. Роблячи добро іншим, робиш добро собі.
- Не намагайся змінювати чи перевиховувати інших. Набагато корисніше і безпечніше зайнятися самовихованням. Пам'ятай: кожна людина - така ж яскрава й унікальна індивідуальність, як і ти, приймай її такою, якою вона є. Намагайся знайти в людині позитивні риси, вмій бачити її достоїнства і в стосунках з нею спробуй опиратись саме на ці якості.
- Май мужність від щирого серця визнавати свої помилки. Уникай зазнайства і хизування.
- Вчися володіти собою! Гнів, дратівливість, злість спотворюють людину. Егоїзм - джерело багатьох конфліктів. Виховуй в собі терпіння, пам'ятай, що "рана заживає поступово".
- Будь-яка справа починається з першого кроку! Пам'ятай: перешкоди нам даються задля нашого розвитку.
- Людина, має необмежені можливості самовдосконалення, причому в усіх галузях СВОЄЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ.
- Будь толерантною особистістю.
Толерантність ( від лат. Tolerans - терплячий) - терпимість до чужих думок і вірувань. Агресія (від лат. Aggressio - нападаю) - незаконне застосування сили однією людиною.
Бажаю тобі успіхів!
Чи бувають у психолога психологічні проблеми?
Чекаю відповідь.
Краплинка.
Звичайно ж, Краплинко, у психолога теж можуть бути проблеми. Для багатьох це теж стає відкриттям. Більше того, люди дивуються, чому, наприклад, чоловік-психолог стурбований сваркою з дружиною, заспокоюють його, як можуть: «Як ти можеш хвилюватися? Ти ж психолог! » Це все одно, що думати, що терапевти не хворіють грипом, а у стоматологів не буває карієсу. Більше того, проблеми психолога, його особистий життєвий досвід стає приводом для особистісного росту та розвитку. А саме особистість психолога є головним інструментом у роботі з людьми. До слова, кожен психотерапевт зобов'язаний працювати зі своїм консультантом над вирішенням особистих проблем. Всі ми різні. Тому завжди є і буде попит на класику і попсу, на ідеалізм та реалізм, на раціональний та емоційний підхід. Тільки от якщо для фізичного здоров'я необхідні гімнастичні вправи, правильне харчування, очищення від шлаків та токсинів, то те ж саме необхідно й на духовному рівні.
За хороші оцінки я даю своєму синові гроші. Сумніваюсь, чи правильно це?
Мама Юля.
Деякі батьки практикують грошове заохочення своїх чад: отримав гарну оцінку - отримай грошика. При цьому діти звикають до того, що будь-що, навіть дріб'язкова допомога по господарству, фіззарядка, читання книг - усе повинно бути сплачено. Традиційна психологія дотримується негативних поглядів на фінансове стимулювання при вихованні дітей.
По-перше, такий метод впливу виробляє в дітях елементарну жадібність.
По-друге, він перешкоджає розвитку необхідної навички докладання зусиль. А життя, як відомо, - це взагалі ланцюг зусиль. Набагато важливіше пояснити дитині, що усе, що вона робить, дуже корисно. Просто ця користь буває помітна не відразу. Чим більше зусилля, тим краще результати, причому - для неї самої.
Гімн БДЮТ "Дивоцвіт":