Гімн БДЮТ "Дивоцвіт":


Email FB YT Фото
Головна сторінка Новини Розклад роботи гуртків Національно-патріотичне виховання  Фінансова діяльність ОБЖД Стоп-булінг

Інші навчальні заклади м. Бориспіль

Науково-методична проблема

Про підсумки науково-методичної роботи за 2021-2022 навчальний рік БДЮТ «Дивоцвіт»

Науково-методична робота в 2021-2022 навчальному році у закладі здійснювалась з метою реалізації основних розпорядчих документів та комплексних програм розвитку освіти Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради КОІПОПК, відповідно до Законів України “Про освіту”, “Про позашкільну освіту”, “Про інноваційну діяльність», концепції Нової української школи, наказу БДЮТ “Дивоцвіт”, “Про організацію методичної роботи з педагогічними працівниками БДЮТ “Дивоцвіт” у 2021-2022 навчальному році, № 45-о від 31 серпня 2022 р.

Педагогічний колектив БДЮТ “Дивоцвіт” у 2021 -2022 навчальному році працював над єдиною методичною проблемою: “Формування дитини позашкільника – основний ціннісний орієнтир в роботі закладу позашкільної освіти”, яка відповідає ключовим аспектам Нової української школи. Над реалізацією проблеми працювали всі методичні структурні підрозділи БДЮТ “Дивоцвіт”. Продуктивно працювали педагогічні ради, методичні ради, наради, методичні об’єднання, творчі групи. З метою розвитку професійної компетентності педагогічних працівників та відповідно нових завдань концепції Нової української школи були проведені педради на теми: “Моніторингова система оцінювання якості освіти”, «Формування позитивної мотивації до навчання в умовах дистанційної та змішаної форми навчання» «Дистанційна робота в умовах військового часу» “Підсумки роботи БДЮТ “Дивоцвіт” з реалізації науково - методичної проблеми “Формування дитини позашкільника - основний ціннісний орієнтир в роботі закладу”.

Методична рада закладу позашкільної освіти покликана координувати зусилля різних служб та творчих педагогів. Тому з метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою у закладі на першому засіданні було затверджено склад методичної ради, до якого ввійшли: директор БДЮТ “Дивоцвіт” Тименко Н.І., заступник директора з навчально-методичної роботи Рассоха В.В., заступник директора з навчально-виховної роботи Кубрак І.А, психолог Шуменко Л.Д. та голови методичних об'єднань закладу. Визначено та затверджено план роботи методичних структур на 2021–2022 навчальний рік.

Предметом засідань методичних рад були: обговорення рівня фахової майстерності педагогів; стан програмного забезпечення навчального процесу; рівень організації та проведення виставок; розгляд і затвердження конкурсних методичних матеріалів; аналіз підготовки до проведення атестації педагогічних працівників; впровадження досягнень передового педагогічного досвіду тощо.

Важливу роль в підвищенні загального, фахового і методичного рівня педагогів відіграють методичні об’єднання, завданнями яких є ознайомлення педагогів із сучасним станом і перспективами розвитку позашкільної освіти, перспективним педагогічним досвідом, оновлення і поглиблення знань педагогічних працівників за фахом, постійне підвищення їхнього загальнокультурного рівня.

Протягом навчального року плідно працювало чотири методичних об'єднань:

  • керівників гуртків декоративно-ужиткового відділу;
  • керівників гуртків художньо-естетичного відділу;
  • керівників гуртків з вивчення англійської мови;
  • керівників гуртків, які працюють з дошкільнятами.

У закладі діяли творчі групи до складу яких входили педагоги, які вирішували актуальні проблеми освітнього процесу:

  • творча група “Обдарована дитина” у навчальному році продовжила роботу над реалізацією проекту “Обдарована дитина”, результатом якої стала активна участь вихованців хореографічних, вокальних та гуртків декоративно – ужиткового напряму в міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах, фестивалях, розважально-пізнавальних програмах.
  • творча група «Родинне виховання», продовжувала працювати над реалізацією творчого проекту “Квітни моя родино!”, в рамках якого керівники гуртків проводили індивідуальну роботу з батьками щодо освітнього процесу та виховних аспектів здобувачів освіти (онлайн), онлайн-марафон «У родинному колі», традиційна обласна родинна онлайн-етноакція «Дитинства пісня Великодня», міні онлайн-концерт до Дня сім'ї. Психолог закладу організовувала та проводила тренінги та лекції для батьків, продовжував діяти батьківський клуб.
  • творча група “Профорієнтація вихованців у ЗПО” працювала над реалізацією проєкту “Сходинки до майстерності” в якому були передбачені такі заходи:
    1. Знайомство зі світом професій (створення циклу занять).
    2. Сюжетно рольові ігри як допомога в ознайомленні з професіями.
    3. Дослідження професійних нахилів вихованців шляхом професійних тренінгів.
    4. Професійна орієнтація дітей старшого шкільного віку.
    5. Входження в професію через роботу на гуртку.
    6. Придбали профорієнтаційні куточки в кабінет, для проведення сюжетно-рольових ігор.
  • творча група “Національно–патріотичне виховання”, реалізовували проект “Ми українці від заходу до сходу” та спрямовувала свою діяльність на виховання у дітей почуття патріотизму, гідності за свій народ, країну. Проводили родинні свята, заходи до дня української писемності та мови, взяли участь в мистецько - просвітницькому проєкті з національно - патріотичного виховання дітей та учнівської молоді «Я по світу іду в вишиванці» до Дня вишиванки, конкурс читців та інш.
  • творча група “Формування безпечного середовища” працювала над підбіркою відеофільмів, проводила лялькові вистави, бесіди, взяла участь в обласному онлайн флешмобі з безпеки дорожнього руху “Живи цікаво та безпечно!”, організували та провели тиждень безпеки дорожнього руху в рамках якого інтелектуальні вікторини, конкурси, бесіди.
  • творча група “Interesting free–time” працювала над організацією цікавого дозвілля для старшокласників.

Підвищенню загального фахового і методичного рівня педагогів сприяла курсова перепідготовка та участь в обласних педстудіях, майстер-класах. У 2021-2022 навчальному році у Київському університеті імені Бориса Грінченка курсову перепідготовку (дистанційна форма навчання ) пройшли педагогічні працівники: Машкова М.В.- керівник гуртка з вивчення англійської мови; Ілляш І.І., Войціщук Н.А. - керівники гуртків розвитку дитини і підготовки до школи «Пізнайко»; Перхайло Т.В. - керівник гуртка розвитку дитини і підготовки до школи з елементами англійської мови «Мозаїка», Ігнатьєва Т.В.- керівник образотворчого гуртка «Талант», Петренко Ю.М. - керівник гуртка «Академія олівця», Лоскутова О.А. - керівник гуртка «Попелюшка».

З метою активізації професійної діяльності та забезпечення встановлення рівня фахової кваліфікації здійснювалась атестація керівників гуртків. Під час атестації вивчалися професійні якості педагога, його сильні та слабкі сторони, створювалися оптимальні умови для вивчення та впровадження педагогічного досвіду кращих педагогів закладу, які демонстрували свою майстерність через відкриті заняття, виховні заходи, майстер-класи, семінари, конференції.

За результатами атестації:

  • Петренко Ю.М. - керівнику гуртка «Академія олівця» присвоєно почесне педагогічне звання «керівник гуртка - методист».
  • Рассосі В.В. - заступнику директора з навчально-методичної роботи підтверджено відповідність займаній посаді.
  • Рассосі В.В. - керівнику гуртка «Юний дослідник», Хижній В.В. - керівнику Народного хореографічного ансамблю «Радість», Лоскутовій О.А, - керівнику гуртка «Попелюшка», підтверджено педагогічні звання «керівник гуртка-методист».
  • Мазай Н.М., Дячук В.О. - керівникам гуртків з вивчення англійської мови та Дунай О.М. - керівнику гуртка «Вишиванка» підтвердили раніше присвоєну кваліфікаційну категорію “спеціаліст”.
  • Машковій М.В. - керівнику гуртка з вивчення англійської мови присвоїли кваліфікаційну категорію “спеціаліст”.

Завдяки високому професіоналізму, майстерності, клопіткій та наполегливій роботі педагогічних працівників: Хижної І.А., Пилипчук Н.В., Пилипчук А.С., Лутфулліної А.В. колективам підтвердили та присвоїли почесні звання. Рішенням Міністерства освіти і науки №1078 від 11.10.2021року, Народному хореографічному ансамблю «Радість» підтверджено почесне звання «Народний художній колектив», Зразковій студії образотворчої діяльності «Райдуга» підтверджено почесне звання «Зразковий художній колектив»; Зразковому хореографічному колективу «Грація», присвоєно почесне звання «Народний художній колектив».

Педагогічні працівники БДЮТ “Дивоцвіт” передавали свій передовий педагогічний досвід роботи та були активними в обласних та всеукраїнських, міжнародних заходах:

  • Литвин В.М. - у ХІІІ Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» (виставка та майстер-клас «Літературна освіта вихованців в закладі загальної середньої і позашкільної освіти» 20-22 жовтня 2021 року).
  • Петренко Ю.М.
    • у ІІ Міжнародній науково-практичній онлайн-конференції «Обдаровані діти - скарб нації» (18-22 серпня 2021р).
    • у Міжнародній науково-практичній онлайн-конференції «Наукова освіта: традиція і сучасність» (28 жовтня 2021р).
  • Лоскутова О.А. - брала участь в обласному майстер-класі з теми «Технологія токарної обробки деревини на уроках технічної праці».

Досвідчені педагогічні працівники БДЮТ «Дивоцвіт» організували та провели обласні заходи:

  • Петренко Юлія Миколаївна, керівник гуртка «Академія олівця», Лутфулліна Анна Вікторівна, керівник Зразкової студії образотворчої діяльності «Райдуга» організували та провели обласну педагогічну студію для вчителів та керівників гуртків образотворчого мистецтва з теми «Застосування прийомів фактурних технік на заняттях та уроках образотворчого мистецтва, як акмеологічний підхід у навчанні та розвитку дітей».
  • Обласний онлайн-семінар для керівників гуртків, які працюють з дошкільнятами. Тема: «Сучасні підходи до організації освітнього процесу з вихованцями дошкільного віку в закладі позашкільної освіти» (теоретичні виступи: ТименкоН.І., Артамкіна В.В.; майстер-клас: Вишняк О.О.; Заняття: Губа І.М., Ілляш І.І., Перхайло Т.В.,) посилання на диск: https://drive.google.com/drive/folders/1jYX7a40yPjm0MlnmzXYgXhYFqHs_RTcb

За майстерність, професіоналізм педагогічні працівники закладу відзначені високими нагородами.

  • Хижна І.А. - керівник Народного хореографічного ансамблю «Радість», нагороджена нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «Василь Сухомлинський».
  • Петренко Ю.М. - керівник гуртка «Академія олівця» стала лауреатом Бориспільської міської премії «За заслуги в галузі освіти міста Борисполя».

Протягом навчального року продовжувала роботу Школа педагогічної майстерності “Майстер”. Для підвищення фахового рівня педагогічних кадрів та з метою популяризації досвіду гурткової роботи, проводились відкриті заняття, творчі дискусії, майстер-класи, педагогічні студії. Одним із пріоритетних напрямів методичної роботи закладу є робота з молодими педагогами. З метою підтримки молодих та малодосвідчених керівників гуртків, створення умов для їх самореалізації, сприяння професійному становленню, працювала група “Сходинки”.

Здійснювались групові, індивідуальні консультації з питань організації, проведення освітнього процесу з вихованцями, засідання, педагогічні лекторії, круглі столи. Організована робота наставників з числа кращих досвідчених педагогів відповідного фаху для надання методичної допомоги педагогам початківцям. Робота в парах (наставництво):

  • Степанець О.А., Маліка М.В – Мазай Н.М.
  • Маренич Ю.М. - Тименко Н.І.
  • Проневич Г.О. Лопатко Т.П. - Хижна І.А.
  • Петренко Т.В. - Лутфулліна А.В.
  • Багаліка В.В. - Петренко Ю.М.
  • Брова Т.В. - Вишняк О.О.

Професійну майстерність керівники гуртків підтверджували перемогами у професійних конкурсах та дослідно-експериментальній роботі:

  • Тименко Н.І. стала переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості – 2022» номінація: «Художньо-естетичний напрям позашкільної освіти (театральний профіль).

Тименко Н.І., Артамкіна В.В., Перхайло Т.В., Бодашко О.Ю. взяли участь в обласному конкурсі віртуальних науково -методичних розробок з художньо - естетичного напрямку позашкільної освіти.

Дослідно–експериментальна діяльність:

  • Рассоха В.В..- керівник гуртка «Юний дослідник» – підготувала переможця І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт учнів - членів МАН (Литвиненко Дар'я з науково-дослідницькою роботою «Дослідження стану поширення Омели білої (Viscum album L.) на території Бориспільської ОТГ».

Керівниками гуртків закладу освіти розроблені нові навчальні програми:

  • навчальна програма з позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму «Біологічний калейдоскоп» (Шелюк О.В.);
  • навчальна програма студії театрального мистецтва англійською мовою «Mumbo jumbo»(Маренич Ю.М.);
  • навчальна програма з позашкільної освіти художньо-естетичного напряму «Естрадний спів» (Безрукова Т.М.).

Одиним з важливих аспектів в методичній роботі в даних умовах військового стану стало створення онлай-сторінки БДЮТ «Дивоцвіт», яку наповнювали керівники гуртків. Це професійно розроблені заняття в онлайн форматі до кожного гуртка для батьків та дітей в доступній формі.

На онлайн-сторінку представляли заняття такі керівники гуртків як: Артамкіна В.В., Ілляш І.І., Губа І.М., Вишняк О.О.,Тименко Н.І., Бодашко О.Ю., Шевчук Т.А., ПетренкоЮ.М., Федорченко І.М., Лутфулліна А.В., Степанець О.А., Пилипчук А.С.,Хижна І.А., Перхайло Т.В., Лоскутова О.А.

Онлайн-заняття Бодашко О.Ю. та Лутфуліна А.В. були внесені у Всеукраїнський дистанційний розклад, проводили заняття для дітей закладів загальної середньої та позашкільної освіти України.

Творчі керівники гуртків поширювали свій передовий педагогічний досвід роботи у фахових та періодичних виданнях:

  • Рассоха В.В.- навчальна програма «Юні дослідники біорізноманіття» надрукована в збірнику навчальних програм з позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму; 2021 рік [збірник /за загальною редакцією доктора педагогічних наук В.В.Вербицького]. – К.: НЕНЦ, 2021. – с. 256.
  • Литвин В.М. - солона карамель: антологія/упорядкування, редакція, передмови В.Литвина; ред.кол.:Н.Тименко(голова), І.Кубрак, В.Литвин та ін.-Кам'янець-Подільський: ТОВ «Друкарня «Рута»,2021.-80с.

Вся інформація про методичну роботу БДЮТ «Дивоцвіт» висвітлювалася на сайті закладу www.bdut.in.ua, в соцмережах.

Канал на платформі YouTube (Вишняк О.О., Бодашко О.Ю, Лутфулліної А.В., Шевчук Т.А.,); Канал на платформі YouTube гуртків: «Академія олівця» (Петренко Ю.М.), групи «Чері-бері» Народного вокального колективу «Веселочка»; Зразкової творчої студії «Чабрець» (Тименко Н.І.), «Модниця» (Федорченко І.М.). Сторінка на платформі Facebook гуртків: групи «Черрі-беррі» Народного вокального колективу «Веселочка», Зразкової творчої студії «Чабрець»).

Адміністрація закладу спрямовує свою роботу на створення для керівників гуртків, всіх необхідних умов для самовдосконалення, підвищення професійного рівня, надає методичну допомогу у фаховому вдосконаленні, та сприяє апробації та впровадженні нових педагогічних технологій в практику. Запровадження нових форм методичної роботи допомагають в здійсненні неперервної освіти педагогічних кадрів.

Науково–методична тема: «Застосування інноваційних інструментів для формування необхідних компетенцій вихованців в ЗПО»

ПЛАН РОБОТИ З МОЛОДИМИ СПЕЦІАЛІСТАМИ
на 2022-2023 н.р.

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

1.

Засідання з молодими спеціалістами:

Освітній процес в умовах воєнного стану:

  • план роботи на 2022-23н.р;
  • ознайомлення з документами, що регламентують освітній процес;
  • ведення журналу обліку гурткової роботи;
  • алгоритм проведення заняття.

13.09.2022

Тименко Н.І.
Рассоха В.В.

2.

Огляд методичної літератури, фахових видань.

протягом року

Молоді та малодосвідчені педагоги

3.

Відвідування занять та виховних заходів молодих спеціалістів задля надання методичної допомоги, аналіз занять. Контроль за виконанням.

жовтень, листопад, протягом року

Адміністрація закладу, наставники

4.

Робота в парах (наставництво):
Петренко Т.В. - Лутфулліна А.В.
Колупайло М.Ю. - Пилипчук Н.В.
Новоселецька Я.Е. - Вишняк О.О.
Холод В.О. - Хижна І.А.
Міщенко А.М. - Тименко Н.І.
Шевчук Т.А. - Рассоха В.В.
(індивідуальні плани роботи, папка молодого спеціаліста)

протягом року

Наставники

5.

Відвідування занять молодим педпрацівником наставників та колег. Аналіз занять.

листопад, грудень, протягом року

Рассоха В.В.
Наставники

6.

Засідання з молодими спеціалістами:

  • підготовка методичних розробок заняття;
  • ознайомлення зі схемою самоаналізу заняття;
  • самоаналіз свого відкритого заняття.

06.12.2022

Тименко Н.І.
Рассоха В.В.

7.

Місячник педагога початківця:

  • взаємовідвідування занять, виховних заходів;
  • надання індивідуальної методичної допомоги;
  • методичні поради: «Молодий педагог, вироби свій стиль»;
  • проведення відкритих занять молодими спеціалістами;
  • аналіз та самоаналіз занять.

Лютий

Тименко Н.І.
Рассоха В.В.
Наставники

8.

Конкурс «Творчий портрет молодого педагога»

28.03.2023

Тименко Н.І.
Рассоха В.В.

9.

Підсумкове засідання з молодими спеціалістами.

Прес-конференція педагогів-наставників та педагогів-початківців (обмін досвідом).

Травень

Тименко Н.І.
Рассоха В.В.